Till oss är du alltid välkommen att höra av dig om du vill veta mer om hur ditt företag kan få ut mer av sina event

Eventyr må vara verksamma över hela världen och ha sina rötter i ett möte i Åre, och det är inte ovanligt att våra projektledare driver projekt från någon skön alptopp, skärgårdsö eller grym konferensanläggning runt Medelhavet.

Eventyrs bas och huvudkontor har dock alltid legat bredvid kungliga slottet på Skeppsbron 10 i Gamla stan i Stockholm, och här är ni alltid välkomna att hälsa på!


 

Vännerna på Eventyr

 

kundansvariga

bild kommer.jpg

Nina Jonsson

Sälj- & Produktionschef

nina.jonsson@eventyr.se
+46
 (0) 8-121 396 77

Marie.jpg

Marie Blomqvist

Säljledare

marie@eventyr.se
+46 (0) 8-121 396 94

Jennie Barkselius

Kundansvarig

jennie@eventyr.se
+46 (0) 8-121 396 76

 

Alexandra Pettersson

Kundansvarig

alexandra@eventyr.se
+46 (0) 8-121 396 71

Elisabeth Linde

Kundansvarig

elisabeth@eventyr.se
+46 (0) 8-121 396 68

Josefine Mill

Kundansvarig Föräldraledig

josefine@eventyr.se
+46 (0) 8-121 396 61

Nina Mittjas 

Kundansvarig

nina@eventyr.se
+46 (0) 8-121 396 73

Fanni Backman

Tjänstledig

 

Projektledning & Produktion

Per Hedberg

Projektledare

per@eventyr.se
+46 (0) 8-121 396 65

Helen Johansson

Projektledare

helen@eventyr.se
+46 (0) 8-12 13 96 67

Anders Wiström

Projektledare

anders@eventyr.se
+46 (0) 8-121 396 64

 

 

nyanställda porträtt.jpg

Nicklas Carlström

Projektledare

nicklas@eventyr.se
+46 (0) 8-121 396 88

 
Corinne.png

Corinne Rowell

Projektledare

corinne.rowell@eventyr.se
+46 (0)70 525 55 03

Sofia Jurander

Projektledare

sofia.jurander@eventyr.se  
+46 (0) 8-121 396 81

 

Jessica S

Tjänstledig

Pehr Hante

Projektledare

pehr.hante@eventyr.se
+46 (0)76-134 99 37

Maria Palm

Produktionsledare

maria@eventyr.se
+46 (0) 8-121 396 63

Sara Viirman

Produktionsledare

sara@eventyr.se
+46 (0) 8-121 396 83

Anna Hellström

Produktionsledare

anna.hellstrom@eventyr.se
+46 73 510 67 80

 
 

Innehåll & Koncept

Niclas Rahm

Kreativ Chef

niclas.rahm@eventyr.se
+46 (0) 8-121 396 80

Olle Hellström

AD & Konceptutvecklare

olle.hellstrom@eventyr.se
+46 (0) 8-121 396 72

Kristoffer Schjött Quist

Konceptutvecklare

kristoffer@eventyr.se
+46 (0) 8-121 396 79

 

Magnus af Trolle

Demonproducent

magnus@eventyr.se
+46 (0) 8-121 396 69

Henrik Shönnings

Konceptutvecklare

henrik@eventyr.se
+46 (0) 8-121 396 82

 

 

Ledning & Administration

Sofi Franzén

VD

sofi@eventyr.se
+46 (0) 8-121 396 66

Janna Polhammar Tottie

Ekonomi

janna@eventyr.se
+46 (0) 8-121 396 75

 

nyanställda porträtt4.jpg

Sofie Ångström

Produktionsledare
/Kontorsansvarig

sofie.angstrom@eventyr.se
+46 (8)-121 396 62

Linea.png

Linnéa Andersson

Projekt- och ekonomiassistent

linnea.andersson@eventyr.se
+46 (0) 70 728 77 59

 
 

Här finns vi

 

Eventyr AB

Skeppsbron 10, 111 30 Stockholm
+46 (0) 8 121 396 60

Allmänna frågor
info@eventyr.se

Arbeta som guide
alexandra@eventyr.se


 
 

Vår stora familj

Eventyr är en del av resekoncernen Unlimited Travel Group som består av de av tio dotterbolagen, Västindienspecialisten, Birdie Golf Tours, Ski Unlimited, Travel Beyond, WI-Resor, JB Travel, Eventyr, Världens Resor, PolarQuest och Good Travel. Gemensamt för oss är att vi är specialiserade researrangörer med lång erfarenhet av resebranschen.

Vår strävan och absoluta mål är att förmedla en djup kunskap tillsammans med en hög servicegrad till dig. Som kund till oss vill vi att du skall känna dig trygg i ditt val av researrangör och att du får den sköna och efterlängtade upplevelse du planerat och sökt efter. Vi lovar att vi kommer att ta väl hand om dig - från avresa till hemkomst.